www.jupsline.net: Evropski revmatološki kongres - Dunaj 2005
Jupsline na Znanstvenem zasedanju ACC 2011
  Evropski revmatološki kongres - Dunaj 2005
Prijava uporabnika >>Prijava novega uporabnika
Uporabniško ime:  Geslo: 
 
Imate težave s prijavo? Ste pozabili geslo? Preberite pomoč ali pišite na info@jupsline.net!
V središču 
 
EULAR 2005: znotrajsklepne injekcije hialuronana ne ublažijo bolečine pri bolnikih z artrozo kolena
European League Against Rheumatism | 09. junij 2005
 
Pet znotrajsklepnih injekcij pripravka hialuronana (hialuronske kisline) z molekulsko maso 500-730 kDa ni izboljšalo ocene bolečine, funkcionalnosti kolena in drugih ocen učinkovitosti zdravljenja pri bolnikih z artrozo kolena. To je najpomembnejša ugotovitev multicentrične, randomizirane, dvojno slepe in s placebom kontrolirane raziskave, katere izsledke...(več>>)
 
Kongresne novice Arhiv>>
European League Against Rheumatism | 12. junij 2005
EULAR 2005: zdravljenje z metotreksatom in folno kislino zmanjšuje tveganje za srčno-žilne bolezni pri bolnikih z revmatoidnim artritisom
Pri bolnikih, ki so prejemali metotreksat, je bilo razmerje tveganj za pojav angine pektoris ali srčnega infarkta v primerjavi z bolniki, ki tega zdravila niso prejemali, 0,3 (95 % razpon zaupanja 01,-0,9). Ugoden učinek metotreksata pa je bil prisoten le pri bolnikih, ki so hkrati jemali folno kislino....(več>>)
European League Against Rheumatism | 12. junij 2005
EULAR 2005: večja pojavnost okužb pri bolnikih z vnetnim poliartritisom
Pri bolnikih z vnetnim poliartritisom so bile okužbe sklepov (SIR 6,25), pa tudi tudi druge okužbe, kot so okužbe sečil (SIR 1,39), septikemija (1,88), okužbe dihal (SIR 1,27) in okužbe kože (1,23), pomenljivo pogostejše kot med prebivalstvom....(več>>)
European League Against Rheumatism | 12. junij 2005
EULAR 2005: dejavniki, ki napovedujejo zgodnjo invalidsko upokojitev pri bolnikih z artrozo
Predčasno invalidsko upokojitev zaradi artroze so pri ženskah statistično pomenljivo napovedovali nizka stopnja izobrazbe, telesno zahtevno delo, delo, ki zahteva veliko koncentracije in pozornosti ter občutek živčnosti, pri moških pa nizka stopnja izobrazbe, telesno zahtevno delo, velik indeks telesne mase, občutek živčnosti in občutek izgorelosti....(več>>)
EULAR 2005: povečano tveganje za srčno-žilne dogodke najbrž lastnost večine nesteroidnih protivnetnih zdravil  
EULAR 2005: obetavni rezultati zdravljenja otrok s sistemskim juvenilnim idiopatskim artritisom z zaviralcem IL-6 tocilizumabom  
EULAR 2005: potrditev učinkovitosti zdravljenja bolnic z osteoporozo z ibandronatom v mesečnem odmerku tudi po 2 letih zdravljenja  
EULAR 2005: dve leti sledenja v raziskavi BeSt potrjuje pomen agresivnega zdravljenja bolnikov z revmatoidnim artritisom  
EULAR 2005: obetavni rezultati zdravljenja bolnikov z revmatoidnim artritisom z rituksimabom  
EULAR 2005: ortopedsko zdravljenje bolnikov z revmatoidnim artritisom se je v zadnjih 15 letih usmerilo v zgodnje in manj invazivne kirurške posege  
EULAR 2005: zdravljenje z alendronatom ohranja kostno maso ob zdravljenju z glukokortikoidi bolje kot zdravljenje z alfakalcidiolom  
Koristne povezave
JointandBone.org  
Informacijski servis, namenjen revmatologom, ortopedom, kliničnim imunologom, družinskim zdravnikom in vsem ostalim, ki jih zanimajo bolezni sklepov in kosti.  
European League Against Rheumatism  
EULAR 2007  
Domača stran vsakoletnega Evropskega revmatološkega kongresa EULAR 2007, 13. - 16. junija 2007, Barcelona, Španija. Izvlečki so prosto dostopni v celoti.  
EULAR 2004  
Izvlečki znanstvenega programa z Evropskega revmatološkega kongresa EULAR 2004 (Berlin, 9. - 12. junij 2004).  
EULAR 2003  
Izvlečki znanstvenega programa z Evropskega revmatološkega kongresa EULAR 2003 (Lizbona, 18. - 21. junij 2003).  
EULAR 2002  
Izvlečki znanstvenega programa z Evropskega revmatološkega kongresa EULAR 2002 (Stockholm, 12. - 15. junij 2002).  
BoneKey-Osteovision  
Informacijski servis International Bone and Mineral Society za klinike in raziskovalce, ki se ukvarjajo s presnovo kosti, hrustanca in mineralov.  
American College of Rheumatology  
ACR Annual Scientific Meeting 2010  
Domača stran 74. letnega znanstvenega srečanja American College of Rheumatology, 7. - 11. november 2010, Atlanta, ZDA.  
Jupsline in EULAR
   
  Obiščite spletne strani EULAR 2002, EULAR 2003 in EULAR 2004, na katerih so zbrana Jupslinove novice z vsakoletnega kongresa Evropske lige proti revmatizmu ter povezave na spletne vire, povezane s tem dogodkom.  
EULAR 2005
   
  Obiščite uradno spletno stran kongresa Evropske lige proti revmatizmu EULAR 2005, ki poteka od 8. do 11. junija na Dunaju.  
Združenje EULAR
   
  Obiščite spletno stran Evropske lige proti revmatizmu (EULAR).  
S prejšnjih kongresov...
EULAR 2004: neredno jemanje bisfosfonatov v dnevnem odmerku povezano s slabšo učinkovitostjo zdravljenja  
EULAR 2004: hujšanje prvi ukrep pri bolnikih z artrozo kolena in prekomerno telesno težo?  
EULAR 2004: febuksostat učinkovito zniža serumsko koncentracijo sečne kisline pri bolnikih s protinom  
EULAR 2003: zdravljenje z etanerceptom učinkovito in varno tudi pri bolnikih z ankilozirajočim spondilitisom  
EULAR 2003: zaviralci TNF pri bolnikih s primarnim Sjögrenovim sindromom neučinkoviti  
EULAR 2003: zdravljenje bolnikov z zgodnjim revmatoidnim artritisom z infliksimabom in metotreksatom zelo učinkovito  
EULAR 2003: velike razlike v pogostnosti vgradnje totalnih endoprotez kolka med razvitimi državami  
EULAR 2002: učinkovitost multidisciplinarne obravnave bolnikov z revmatoidnim artritisom  
EULAR 2002: zdravljenje z naproksenom ali drugimi neaspirinskimi nesteroidnimi protivnetnimi zdravili nima zaščitnih učinkov na srce in žilje?  
EULAR 2002: slikanje z magnetno resonanco prikaže erozije kosti pri bolnikih z revmatoidnim artritisom 2 leti prej kot navadni rentgenogram  
EULAR 2002: zgodnje zdravljenje bolnikov z revmatoidnim artritisom s temeljnimi zdravili pomembno vpliva na dolgoročni izid bolezni  
EULAR 2002: zdravljenje bolnikov z reaktivnim artritisom z antibiotiki neučinkovito  
 

NOVICE I STROKOVNI ČLANKI I ČITALNICA I STROKOVNA SREČANJA I SPLETNI VIRI I MEDLINE
O Jupsline I Kdo smo? I Naredi Jupsline za začetno stran
Moj Jupsline I Pomoč
Zasebnost I Avtorske pravice I Oglaševanje

e-mail: info@jupsline.net

 
 
 

Cas obdelave = 1,1380820274353